Apie Lietuvos netiesinių reiškinių analitikų asociaciją

1996 metų vasario mėnesį aktyviai Lietuvos mokslininkai, tyrinėtojai ir kiti specialistai surengė mokslinį seminarą, kuriame dalyvavo matematikai, fizikai, biologai, chemikai, programuotojai ir kiti mokslininkai. Šio seminaro tikslas buvo išvystyti, analizuoti, tirti ir simuliuoti netiesinių fenomenų teoriją ir jos aplikaciją, ypatingą dėmesį kreipiant į tuos fenomenus, kurie yra apibrėžiami netiesinėmis diferencinėmis lygtimis ir kurios gali būti išsprendžiamos simbolinei ir/arba skaitiniais metodais. Seminaro metu buvo paliestos pačios svarbiausios tokių teorijų ir jų praktinės aplikacijos problemų. Taip pat buvo kalbėta apie netiesinę spektroskopiją, chaoso valdymą, enžinerinę biologiją, biochemiją ir t.t.

Seminaras netruko tapti populiaru aktyviausių vedančiųjų mokslininkų, specialistų, akademikų, doktorantų ir kitų susijusių specialistų tarpe. Oficialus seminaro pavadinimas anglų kalba: Modelling and Control of Nonlinear Phenomena. Jis yra pripažintas Lietuvos Mokslo Akademijos, kaip Nacionalinis Akademinis Seminaras.

Seminaras aiškiai pademonstravo didžiulį ir augantį poreikį mokslininkų kooperacijai. To pasekoje atsirado Lietuvos netiesinių reiškinių analitikų asociacija (LANA). Ji buvo įkurta 1996 metų gruodžio 20 dieną. Jos tikslai:

  • vystyti bendrą supratimą apie netiesinius reiškinius ir problemas visuose mokslinių tyrimų disciplinose bei vystyti bendrą priėjimą prie šių problemų,
  • sukurti erdvę, kurioje mokslininkai, inžinieriai ir kiti Lietuvos profesionalai galėtų dalinti žiniomis bei patirtimi, o taip pat ir kooperuoti bei konkuruoti tarptautiniu lygmeniu.

Lietuvos netiesinių reiškinių analitikų asociacijai vadovauja prezidentas ir asociacijos taryba.