Ką reikia žinoti apie automobilių supirkimą?

Automobilių supirkimas

Automobilių supirkimas, dar vadinamas automobilių perpardavimu, yra pelningas verslas automobilių prekybos rinkoje, kai vienas asmuo perka naudotą automobilį (įskaitant daužtus, nevažiuojančius, sugadintus, be draudimo ar TA) už santykinai mažą kainą ir vėliau jį perparduoda už daug didesnę kainą. Ši praktika, nors ir pelninga apsukruoliui, taip pat turi savo riziką, todėl prieš pasineriant į auto supirkimo pasaulį, visas rizikas reikia tinkamai įvertinti.

Kas yra automobilių supirkimas?

Automobilių supirkimas iš esmės yra tam tikra auto rinkos arbitražo forma, kai vienas asmuo ieško automobilių, kurių vertė gali būti padidinta ir kuriuos galima perparduoti brangiau. Nors ši praktika patyrusiam supirkėjui (perekūpui) gali atnešti didelį pelną, jos nereikėtų painioti su spekuliavimu naujų automobilių kainomis. Galima sakyti, kad auto supirkimas yra tam tikras investavimas į naudotus automobilius. Konkrečiai jis apima transporto priemonių pirkimą iš privačių pardavėjų ir jų perpardavimą potencialiems pirkėjams, kurie yra pasirengę mokėti daugiau, nei buvo sumokėta iš pradžių.

Dažniausiai supirkėjai ne tik perparduoda tą patį automobilį. Prieš parduodant jį kitam pirkėjui, automobilis yra sutvarkomas, taip padidinant jo vertę. Kartais jis parduodamas ir dalimis. Kaip atrodo standartinės automobilių supirkimo paslaugos galima pamatyti bet kuriame iš supirkėjų skelbime.

Automobilių supirkimo naudos ir rizikos

Viena didžiausių su automobilių supirkimu susijusių rizikų yra ta, kad nėra jokių garantijų, ar įsigijus transporto priemonę jos vertė iš tiesų padidės ir automobilį bus galima parduoti brangiau. Supirkėjas turi atsižvelgti į visas su transporto priemonės pirkimu ir pardavimu susijusias išlaidas, pavyzdžiui, mokesčius, patikros išlaidas ir visus būtinus remonto ar modifikavimo darbus, kuriuos gali tekti atlikti prieš perparduodant.

Kita vertus, teisingai atliktas auto supirkimas gali atnešti didžiulę grąžą, nes dauguma asmenų perka naudotus automobilius pagal jų būklę, o ne atsižvelgdami į naujų modelių nusidėvėjimo normas. Be to, kadangi kai kurie pardavėjai dėl finansinių sunkumų ar kitų neatidėliotinų reikalų stengiasi greitai atsikratyti savo transporto priemone, tai suteikia galimybę gudriems supirkėjams įsigyti jas už mažesnę kainą, o tai dar labiau padidina jų pelno maržą vėliau jas perparduodant.

Sėkmingos automobilių supirkėjų strategijos

Siekdami gauti kuo didesnę grąžą iš automobilių perpardavinėjimo, pirmiausia turėtumėte sutelkti dėmesį į patikimų šaltinių, kuriuose pateikiama dabartinė transporto priemonių rinkos vertė pagal markę ir modelį, pavyzdžiui, autogidas.lt, paiešką. Tai suteiks informaciją apie tai, kokią kainą pirkėjai būtų pasirengę mokėti, o derybose su pardavėjais turėsite pranašumą ir priartėsite prie norimos pelno maržos.

Antra, prieš sudarant sandorius visada reikėtų gauti nepriklausomo trečiosios šalies mechaniko ataskaitą ar pasidaryti VIN patikrą, nes taip galėsite nustatyti bet kokias esmines transporto priemonės problemas, pavyzdžiui, rūdijančius rėmus ar sugedusius variklius, kuriuos gali tekti brangiai remontuoti, kad perpardavus nepatirtumėte nuostolių, o ne pelno.

Apibendrinant galima teigti, kad auto supirkimas gali duoti pelningą grąžą, tačiau potencialūs perekūpai, prieš imdamiesi šios veiklos, visada turi pasverti ir riziką, ir naudą.